הפצת ידיעות עסקיות ברחבי העולם
שירות של
מ.ג.מ. פרסומים בינלאומיים בע"מ
נציגים של BusinessWire
Procter & Gamble

P&G מתחילה לעבוד עם חקלאים קטנים על מנת לוודא אי-כריתה של יערות בשרשרת האספקה של שמן הדקלים

מומחים מובילים בעולם לרשתות לוגיסטיות פועלים עם החקלאים המקומיים לשיפור שיטות העבודה שלהם

28/7/2014 10:40
סינסינטי --(BUSINESS WIRE)-- הפרדה בין מקורות ברי קיימא לבין מקורות שאינם ברי קיימא בתהליך ההפקה של שמן דקלים ושמן גלעיני דקל היא משימה מורכבת ביותר, אך (Procter & Gamble (NYSE:PG אינה נרתעת מכך ונרתמת לטיפול בסוגיה זו. בהקשר זה, החברה עורכת מחקר שטח להבנת שיטות העבודה של חקלאים קטנים לצד האופן בו ניתן לשפר שיטות אלה כדי להגן על היערות המקומיים. את המחקר בשטח עורכת P&G בשיתוף עם המכון המלזי לחדשנות ברשתות לוגיסטיות (Malaysia Institute for Supply Chain Innovation, MISI) וזאת בהתאם להתחייבות לצמצום כריתת יערות לאפס במסגרת שרשרת האספקה של שמן הדקלים. על התחייבות זו הצהירה החברה מוקדם יותר השנה, כחלק מיעדי החברה החדשים.

"אנו מעוניינים להפוך את הפקת שמן הדקלים ושמן גלעיני הדקל לבת קיימא מתחילתה ועד סופה. במקביל, אנו שואפים גם לשמור על כדאיות כלכלית עבור החקלאים המקומיים המתבססים על הגידולים לפרנסת משפחותיהם", אמר לן סאוארס, סגן נשיא P&G לקיימות. עוד הוסיף סאוארס: "כבר היום אנו פועלים עם ספקים גדולים יותר למעקב אחר תחנות המקור ברשתות האספקה שלנו, אולם ראוי להדגיש כי חקלאים קטנים במקומות כמלזיה ואינדונזיה אמונים על 35-45% משמן הדקלים המופק עבורנו. בדיוק כפי שאנו חותרים להבנת חיי היום יום של צרכנינו כדי לספק מוצרים חדשניים, שיספקו מענה לצרכיהם, כך עלינו להבין את צרכי החקלאים הקטנים ואת שיטות העבודה שלהם כדי שנוכל ליצור פתרונות חדשניים בעניינם".

במקביל לכך, אמר מאהנדר סינג מ-MISI, מובילה עולמית בניהול שרשרות אספקה ורשתות לוגיסטיות: "מדובר בשרשרת אספקה מורכבת המערבת אינטראקציות בין אלפי חקלאים קטנים. אי לכך, המוצר עובר בין ידיים רבות, וביניהן מגדלים, סוחרים, בעלי מפעלים להפקת שמנים, קונים ולבסוף גם החברה הרוכשת. כתוצאה מכך, כמעט בלתי אפשרי להפריד בין מקורות ברי קיימא לבין מקורות שאינם כאלה. יעדנו הוא לצמצם לאפס את כריתת היערות על ידי אימוץ מערכת אקולוגית כוללת שתתמוך באתגרים עימם מתמודדים החקלאים הקטנים".

באפריל, הודיעה P&G על יעדים חדשים שיסייעו לה לוודא כי כריתת היערות מצטמצמת לאפס בשרשרת האספקה של שמן הדקלים המיועד עבור החברה. היעדים כוללים ביצוע עקיבות בדרכם של שמן הדקלים ושמן גלעיני הדקל אל מפעלי הספקים בהם מופקים השמנים. יעד זה אמור להתבצע עד ה-31 בדצמבר 2015. כמו כן, מתייחסים היעדים לביצוע עקיבות דומה במטעים עד 2020. המחקר בן ששת החודשים, שעליו הודיעה החברה היום, תומך ביעדים אלה ויאפשר ל-P&G להבין את שרשרת האספקה המתחילה בחקלאי הקטן ואת הדרכים הטובות ביותר בהן ניתן לסייע למגדלים המקומיים. כמו כן, עד סוף 2014 תדווח החברה על ממצאי המחקר ותפתח תכנית פעולה שתתייחס אליהם. יש לציין כי MISI מסייעת לקידום מחקר זה ותפעל בשיתוף עם P&G לפיתוח תכניות הפעולה.

פרט לכך, כוללים יעדיה של P&G גם הרחבה של היקף העבודה עם ספקים, חברות עמיתות בתעשייה, ארגונים לא ממשלתיים, מומחים מהאקדמיה ובעלי עניין אחרים. מטרת שותפות זו היא קידום שיטות עבודה ותקנים אחידים בכל הנוגע להפקת שמן דקלים בר קיימא.

"אנו פועלים בשיתוף עם מומחים מהתעשייה, עם ספקים גדולים ועם חקלאים קטנים ליצירת שינוי מובהק ועמיד לאורך זמן. כדי לבסס את מחויבותנו, נפתח כלים ושיטות עבודה מיטביות בהם נוכל לשתף חברות אחרות, שגם בפניהן ניצבות הזדמנויות לכינון עקיבות בשרשרת האספקה, החל בבית הגידול וכלה ברכישה", אמר ד"ר סאוארס.

אודות MISI

MISI היא חברה היושבת בשאה אלאם שבמלזיה. החברה היא המרכז הרביעי ברשת SCALE  (Supply Chain and Logistics Excellence, מצוינות בלוגיסטיקה ובשרשרות אספקה) העולמית של המכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT). מדובר ביוזמה משותפת   ל-MIT ולממשלת מלזיה ובברית בין-לאומית בין ארגוני מחקר וחינוך מובילים ופורצי דרך. ברית זו מיועדת לפיתוח חדשנות עולמית ולהפצתה בשרשרות אספקה וברשתות לוגיסטיות.

אודות Procter & Gamble

חברת  Procter & Gambleמשרתת כ-4.8 מיליארד בני אדם ברחבי העולם באמצעות מערך של מותגים אמינים ואיכותיים. המותגים המובילים של החברה כוללים אתAce®, Always®, Ambi Pur®, Ariel®, Bounty®, Charmin®, Crest®, Dawn®, Downy®, Duracell®, Fairy®, Febreze®, Fusion®, Gain®, Gillette®, Head & Shoulders®, Iams®, Lenor®, Mach3®, Olay®, Oral-B®, Pampers®, Pantene®, Prestobarba®, SK-II®, Tide®, Vicks®, Wella® ואת Whisper®. קהילת P&G מאגדת פעילות בלמעלה מ 70 מדינות.

בקרו באתר http://www.pg.com  עבור חדשות החברה ומידע מקיף אודות P&G ומותגיה.

כדי ללמוד עוד על התחייבויות P&G’s Palm Oil נא ללחוץ כאן -  P&G Sustainability/Palm Oil

המקור: Procter & Gamble

לצפייה בהודעה בשפת המקור

http://www.businesswire.com/news/home/20140724005815/en

תוכן הודעה זו בשפת המקור מהווה את הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. תרגומים מסופקים למטרות נוחיות בלבד ויש להצליבם מול המסמך בשפת המקור, המהווה את הגרסה היחידה של טקסט זה שהינה בעלת תוקף משפטי.
פרטי קשר
P&G Media Contact
Paul Fox, 513-983-3465
fox.pd@pg.com