הפצת ידיעות עסקיות ברחבי העולם
שירות של
מ.ג.מ. פרסומים בינלאומיים בע"מ
נציגים של BusinessWire
SpaceIL

SpaceIL תקבל תרומה על סך 16.4 מיליון דולר מטעם קרן משפחת ד"ר מרים ושלדון ג. אדלסון

בכך מצטרפת משפחת אדלסון למוריס קאהן, משפחת שוסטרמן ולגופים ותורמים נוספים התומכים במסע הישראלי לירח תרומה נכבדת זו מאפשרת התקדמות משמעותית בבניית החללית ומקרבת את SpaceIL לשיגור החללית לירח במסגרת תחרות Google Lunar X Prize

9/4/2014 07:30
דחיפה בדרך לירח

עמותת SpaceIL, הפועלת להנחתת חללית ישראלית ראשונה על הירח במסגרת התחרות הבינלאומית היוקרתית Google Lunar X Prize , הודיעה היום על קבלת תרומה בסך 16.4 מיליון דולר מקרן משפחת ד"ר מרים ושלדון ג. אדלסון. תרומה זו מצטרפת לתמיכה הציבורית הרחבה לה זוכה העמותה ולמימון מתורמים מרכזיים אחרים, כגון: מוריס קאהן, וקרן משפחת שוסטרמן, יחד עם תמיכה מתמשכת של התעשייה האווירית לישראל ,סוכנות החלל הישראלית, בזק, אוניברסיטת תל אביב, מכון ויצמן ועוד רבים אחרים.

סכום התרומה הנכבד מאפשר לצוותSpaceIL דחיפה משמעותית קדימה בהשלמת בניית החללית החדשנית שלהם ומקרב אותם לרגע המיוחל של השיגור בפועל לירח. הכספים ישמשו לקדם את החזון החינוכי ולתמיכה במשימת הליבה של SpaceIL: ליצור "אפקט אפולו" ישראלי ולעורר השראה בקרב הדור הבא לבחור במקצועות מדע, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה. במסגרת חזון זה, פוגש צוות המתנדבים של העמותה תלמידים בבתי ספר בכל רחבי הארץ ומספר להם את סיפורה של החללית הישראלית הראשונה. עד כה נחשפו לפעילות החינוכית של העמותה כ-55,000 ילדים בישראל. לאחרונה אף החל הצוות לערוך הרצאות גם בפני ילדי וחברי הקהיליות היהודיות בארה"ב וזאת על מנת לעורר השראה ולהראות להם צד אחר של ישראל.

תוך מינוף המומחיות הישראלית בטכנולוגיות מיקרו וננו-לווינים, בונה SpaceIL את החללית הקטנה ביותר והחכמה ביותר שאי פעם נחתה על הירח.SpaceIL מיישמת את הידע הישראלי בתחום הלווינים שנצבר לצרכי בטחון, על מטרה חדשה: חקר החלל. התקציב הכולל של הפרויקט מוערך בכ-36 מיליון דולר. עד כה, רק מעצמות עולמיות בעלות תוכניות חלל בהיקף של מיליארדי דולרים, נחתו על הירח. SpaceILמתכוונת להוכיח לעולם שניתן להגיע לאותו הישג גם על ידי תקציב קטן יחסית וכי כל קבוצה פרטית, אוניברסיטה או מדינה קטנה יכולות גם הן להיות מעורבות בחקר החלל. כמו כן, לתעשיית החלל בארץ יש פוטנציאל להפוך למנוע צמיחה כלכלי למדינה ו SpaceIL- שואפת לתרום לכך בפועלה.

לאחרונה רכשה SpaceIL את מערכת ההנעה של החללית, הכוללת את המנוע ומיכלי הדלק. אלה מהווים כ-80 אחוז ממסת החללית כולה. לאחר שהושגה אבן-דרך הנדסית זו, הצטרפו לאחרונה צוותים בשני מפעלים של התעשייה האוירית לפרוייקט, במסגרת המעבר לפיתוח בהיקף מלא.

"שלדון ואני שמחים מאוד לתמוך בעמותת SpaceIL במאמצה להנחית את החללית הישראלית הראשונה על הירח. כרופאה ומדענית ילידת ישראל, אני גאה במיוחד בהשפעה החיובית שתהיה בעקבות כך על הדור הבא של צעירים בישראל, ולמען האמת- על כל הצעירים באשר הם, מאחר וSpaceIL משמשת דוגמא חשובה לתפקיד שמדע וטכנולוגיה משחקים בחיי היומיום שלנו בארץ וברחבי העולם", אמרה ד"ר מרים אדלסון .

“כיזם, שום דבר לא מרגש בעיני כמו לתמוך בקבוצה של אנשים, שכבר נאמר להם שלא יוכלו לממש את חלומותיהם. עבור קבוצה של מדענים ומהנדסים באחת המדינות הקטנות ביותר בעולם, זה מדהים להגיע להישג כזה. אנו גאים לתמוך בישראל וב SpaceIL, המוכיחה שחלומות מתגשמים ושעבודה קשה, חזון ומסירות, זוכים לתגמול. אנו ניצבים לצד SpaceIL בגאווה במאמצם יוצא הדופן הזה", אמר מר שלדון אדלסון .

ינקי מרגלית, יו"ר הבורד הציבורי של SpaceIL: "התמיכה מקיר לקיר ש SpaceIL מקבלת במירוץ לירח היא מדהימה: החל מתלמידים בבתי הספר, דרך אנשי אקדמיה מובילים ועד לפילנתרופים עם חזון. כבר היום, מצליחה המשימה שלנו לגעת בלב רבים בישראל ומחוצה לה. כעת, בזכות המענק ממשפחת אדלסון, אנחנו קרובים יותר להגשמת החלום. זה מאפשר לנו להרחיב באופן משמעותי את העשייה החינוכית שלנו וכמובן, ליצור רגע כחול-לבן, היסטורי ויוצא דופן בתוך כשנתיים. האתגר הוא עצום והאחריות שלנו ברורה. חקר החלל הוא המסלול המהיר לעתיד".

"התרומה הנדיבה של אדלסון הוא צעד אדיר קדימה, שיאפשר את מימוש הפרויקט. יחד עם זאת, יש עוד הרבה מה לעשות: בכוונתנו להרחיב את הפעילות בתחום החינוכי, בהתאם לחזון העמותה. כמו כן, נוכל להשקיע יותר משאבים לבדיקת רכיבי החללית, כדי להגביר את סיכויי ההצלחה במשימה שלנו. יש לנו רק הזדמנות אחת להצליח", אומר ד"ר ערן פריבמן, מנכ"ל SpaceIL.

שר המדע הטכנולוגיה והחלל, יעקב פרי, אמר על הפרויקט:SpaceIL” היא דוגמא יוצאת דופן לחדשנות ישראלית. המייסדים וכל צוות הפרויקט הנועז הזה הם השגרירים שלנו בתחומי המדע, הטכנולוגיה והחלל ומהווים מודל אמיתי לחיקוי עבור הדור הבא".

אודות SpaceIL SpaceIL

 היא עמותה ללא כוונת רווח שנוסדה בסוף 2010 ע"י שלושה מהנדסים צעירים: יריב בש, כפיר דמרי ויהונתן ויינטראוב, עם חלום להנחית חללית ישראלית ראשונה על הירח. השלושה החליטו להצטרף לתחרות הבינלאומית :Google Lunar X Prize מרוץ מודרני לירח. בתוך שלוש שנים בלבד, צמחה העמותה וכיום מונה כ-250 אנשי צוות, רובם מתנדבים.

SpaceIL נתמכת על ידי רשת של אנשי אקדמיה ידועים, מנהיגים בקהילה העסקית ומומחים בתעשייה. נשיא המדינה שמעון פרס נמנה גם הוא על התומכים הנלהבים הרבים של הפרויקט, כמו גם התעשייה האווירית לישראל, סוכנות החלל הישראלית, בזק, אוניברסיטת תל אביב ומכון ויצמן למדע. מלבד הנחיתה על הירח, החזון החינוכי הכולל של SpaceIL הוא ליצור "אפקט אפולו" ישראלי : לרגש ולעורר השראה בקרב הדור הבא לבחור במקצועות מדע, הנדסה, טכנולוגיה ומתמטיקה ובכך להצמיח בארץ דור חדש של מדענים ומהנדסים. כמו כן, SpaceIL מחוייבת לתרום את כספי הפרס הפוטנציאליים מהתחרות לטובת קידום מדע וחינוך מדעי- טכנולוגי בישראל.

תוכן הודעה זו בשפת המקור מהווה את הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. תרגומים מסופקים למטרות נוחיות בלבד ויש להצליבם מול המסמך בשפת המקור, המהווה את הגרסה היחידה של טקסט זה שהינה בעלת תוקף משפטי.
פרטי קשר
SpaceIL
אושרת סלמה, מנהלת תקשורת שיווקית
oshrat@spaceil.com
www.spaceil.com