הפצת ידיעות עסקיות ברחבי העולם
שירות של
מ.ג.מ. פרסומים בינלאומיים בע"מ
נציגים של BusinessWire
Biogen Idec

החברות Biogen Idec ו-Abbott מכריזות על תוצאות עיקריות חיוביות בניסוי הרישום הראשון לתרופה Daclizumab HYP כנגד טרשת נפוצה התקפית-הפוגתית

- במחקר DEFINE הודגמה הפחתה משמעותית בשיעור ההתקפים השנתי והושגה עמידה ביעדים המשניים החשובים ביותר - - הנתונים המלאים יוצגו בכנס רפואי שייערך בקרוב -

9/8/2011 05:20
ווסטון, מסצ'וסטס ו-ABBOTT PARK, אילינוי --(BUSINESS WIRE)-- החברות Biogen Idec (NASDAQ: BIIB) ו-Abbott (NYSE: ABT) הכריזו היום על התוצאות העיקריות במחקר SELECT, ניסוי קליני עולמי לרישום בשלב 2b שנועד להעריך את התרופה הניסיונית daclizumab high-yield process (DAC HYP) בבני אדם שסובלים מטרשת נפוצה התקפית-הפוגתית (RRMS) במשך שנה אחת. מהתוצאות עולה שהתרופה DAC HYP, במתן תת-עורי אחת לארבעה שבועות, מפחיתה באופן משמעותי את שיעור ההתקפים השנתי (ירידה של 54 אחוזים) במינון של 150 מ"ג בזרוע (p< 0.0001), ובשיעור של 50 אחוזים במינון של 300 מ"ג בזרוע (p=0.0002), בהשוואה לתרופת דמה (placebo) שניתנה בזרוע במשך שנה אחת. התרופה DAC HYP עמדה ביעדים המשניים החשובים ביותר במינונים של 150 מ"ג ו-300 מ"ג בזרוע, והעניקה הפחתה בשיעור גבוה של מובהקות סטטיסטית במספר המצטבר של לזיות חדשות מסוג gadolinium-enhancing (Gd+) בין השבוע השמיני לשבוע ה-24 (בשיעור של 69 אחוזים ו-78 אחוזים בהתאמה); במספר של לזיות חדשות, או לזיות שגדלו, מסוגT2 hyperintense תוך שנה אחת (70 אחוזים ו-79 אחוזים בהתאמה); וירידה בשיעור החולים שמצבם הידרדר (55 אחוזים ו-51 אחוזים בהתאמה). התרופה DAC HYP הדגימה גם מגמה של שיפור במדדי איכות החיים תוך שנה אחת.
בניסוי SELECT נבדקה גם השפעת התרופה DAC HYP על התקדמות הנכות לפי מדד EDSS (expanded disability status scale) כיעד שלישוני. מהממצאים עולה שהתרופה DAC HYP הפחיתה את הסיכון להתפתחות מתמשכת של נכות תוך שנה אחת בשיעור של 57 אחוזים במינון של 150 מ"ג בזרוע ובשיעור של 43 אחוזים במינון של 300 מ"ג בזרוע, בהשוואה לתרופת דמה. ניתוח הממצאים נמשך ובחברות מתכוונים להציג את הנתונים בכנס רפואי שייערך בקרוב.
"התוצאות המשמחות של הניסוי בתרופה DAC HYP, וכן ממצאים מניסויים קליניים קודמים, תומכים בהמשך המחקר של התרופה שמציגה גישה חדשה לטיפול בטרשת נפוצה" אמר ד"ר דאג וויליאמס, סגן נשיא בכיר למחקר ופיתוח בחברת Biogen Idec. "הטיפול בתרופה DAC HYP נעשה בצורה נוחה - היא ניתנת מתחת לעור אחת לחודש - ונוכח היעילות הרבה שלה, היא עשויה להציע חלופה אטרקטיבית לסובלים מטרשת נפוצה. אנו מקווים שהתוצאות מניסוי SELECT יאושרו בניסוי הרישום השני שלנו, DECIDE".
"תוצאות אלה מקדמות אותנו בצעד נוסף לקראת הפיתוח של טיפולים אפשריים חדשים לטרשת נפוצה, תחום רפואי שמשווע לגישות טיפול חדשות" אמר ד"ר יוג'ין סאן, סגן נשיא עולמי לפיתוח קליני של תרופות בחברת Abbott. "אנו מצפים להוסיף ולנתח את הממצאים מניסוי SELECT ולהזדמנות להציג אותם בקרוב, בהקשר מלא, בפורום מדעי".
השיעור הכולל של תופעות הלוואי ושיעור הפסקת הטיפול בניסוי SELECT היו זהים בכל זרועות המחקר. זיהום חמור (2 אחוזים בהשוואה לאפס אחוזים), אירועים חמורים בעור (אחוז אחד בהשוואה לאפס אחוזים) ובעיות בתפקודי הכבד בשיעור גבוה ביותר מפי חמישה מהגבול העליון של הטווח הרגיל (ארבעה אחוזים בהשוואה לפחות מאחוז אחד) הופיעו בתדירות גבוהה יותר במטופלים בתרופה DAC HYP מאשר בקבוצה שטופלה בתרופת דמה. בניסוי SELECT נרשם מקרה מוות אחד כתוצאה מסיבוך של מורסה בשריר המותניים במטופל שהתאושש מאירוע חמור של פגיעה בעור, ובניסוי SELECTION (שלוחה של הניסוי העיקרי) נרשם מקרה מוות אחד, יתכן שכתוצאה מצהבת אוטו-אימונית. לא ניתן לשלול את האפשרות שנטילת התרופה DAC HYP תרמה לאירועים אלה.
מלבד ניסוי SELECT, נבדקת התרופה DAC HYP גם בניסוי קליני לרישום בשלב 3 אשר מכונה DECIDE ונמצא כרגע בשלב של רישום מטופלים. בניסוי DECIDE נבדקת היעילות והבטיחות של התרופה DAC HYP שניתנת פעם בחודש מתחת לעור כתרופה יחידה בהשוואה לטיפול בתרופה interferon beta 1-a במשך שנתיים עד שלוש שנים.
אודות ניסוי SELECT
SELECT היה מחקר עולמי, אקראי, כפול-סמיות עם קבוצת בקרה שנטלה תרופת דמה לקביעת היעילות והבטיחות של התרופה DAC HYP בקרב חולי טרשת נפוצה התקפית-הפוגתית (RRMS). במחקר נבדקו שני מינונים של DAC HYP (150 מ"ג או 300 מ"ג מדי ארבעה שבועות) והשיעור של השלמת המחקר היה גבוה מ-90 אחוזים בכל קבוצות המטופלים. היעיד העיקרי היה הפחתה בשיעור ההתקפים השנתי במטופלים שסובלים מטרשת נפוצה התקפית-הפוגתית במשך שנה אחת. היעדים המשניים היו הפחתה במספר המצטבר של לזיות חדשות מסוג gadolinium-enhancing (Gd+) בין השבוע השמיני לשבוע ה-24, במספר של לזיות חדשות, או לזיות שגדלו, מסוג T2 hyperintense תוך שנה אחת וירידה בשיעור החולים שמצבם הידרדר, וכן שיפור במדדי איכות החיים במטופלים שסובלים מטרשת נפוצה התקפית-הפוגתית תוך שנה אחת. יעדים נוספים שנבדקו הם הבטיחות של התרופה DAC HYP והסבילות אליה.
אודות התרופה DAC HYP
התרופה daclizumab high-yield process (DAC HYP) ניתנת מתחת לעור כטיפול ניסיוני בטרשת נפוצה התקפית-הפוגתית - הסוג הנפוץ ביותר של טרשת נפוצה. במחקרים קודמים נמצא כי התרופה DAC HYP מגדילה את השיעור של תאי CD56bright NK, אשר תוקפים תאי חיסון שהופעלו ויכולים למלא תפקיד חשוב בטיפול בטרשת נפוצה מבלי לגרום לדילול של כלל תאי החיסון.
אודות חברת Biogen Idec
חברת Biogen Idec נעזרת בשיטות מדעיות מתקדמות כדי לגלות, לפתח, לייצר ולשווק תרופות לטיפול במחלות קשות, תוך התמקדות בהפרעות נוירולוגיות. חברת Biogen Idec הוקמה בשנת 1978 והיא חברת הביו-טכנולוגיה העצמאית הוותיקה בעולם. מטופלים ברחבי העולם נהנים מתרופות מובילות של חברת Biogen Idec לטיפול בטרשת נפוצה וההכנסות השנתיות של החברה מגיעות ליותר מ-4 מיליארד דולרים. פרטים על המוצרים, הודעות לעיתונות ומידע נוסף על החברה אפשר למצוא בכתובת www.biogenidec.com.
הסרת חבות
בהודעה לעיתונות מופיעות הצהרות ביחס לעתיד ובכלל זה הצהרות לגבי הפיתוח והמסחור של תרופות חדשות כנגד טרשת נפוצה. אפשר לזהות את ההצהרות ביחס לעתיד לפי שימוש במילים "מעריכים", "מאמינים", "צופים", "עשויים", "מתכוונים", "יהיו" וביטויים דומים אחרים שמשקפים הערכות ואמונות שלנו. פיתוח תרופות כרוך ברמת סיכון גבוהה. גורמים שעלולים להוביל לכך שהתוצאות בפועל יהיו שונות באופן משמעותי מהציפיות הנוכחיות שלנו כוללים, בין השאר, את האפשרות שיופיעו בעיות בלתי צפויות כתוצאה מנתונים או ניתוחים חדשים, דרישות של הרשויות למידע נוסף או אפשרות שהן לא יאשרו תרופה חדשה כלשהי, או מכשולים בלתי צפויים. פרטים נוספים על הסיכונים וחוסר הוודאות הכרוכים בפיתוח התרופות ושאר הפעילויות שלנו אפשר למצוא בקטע Risk Factors של הדוח האחרון, השנתי או הרבעוני, שהגשנו לרשות האמריקנית לניירות ערך (Securities and Exchange Commission). כל הצהרה ביחס לעתיד מייצגת אך ורק את ההערכות והתחזיות שלנו בתאריך שנושאת ההודעה לעיתונות ואיננו מקבלים על עצמנו שום חבות לעדכן הצהרה כלשהי ביחס לעתיד.
אודות חברת Abbott
Abbott (NYSE: ABT) היא חברה עולמית, בעלת בסיס נרחב, לטיפול רפואי שעוסקת בגילוי, פיתוח, ייצור ושיווק של תרופות ומוצרים רפואיים, ובכלל זה מוצרי הזנה, מכשירים ואמצעי אבחון. החברה מעסיקה קרוב ל-90,000 בני אדם ומשווקת את מוצריה ביותר מ-130 מדינות.
הודעות לעיתונות של חברת Abbott ומידע נוסף אפשר למצוא באתר האינטרנט של החברה, בכתובת www.abbott.com.
גלריית תמונות/מולטימדיה אפשר למצוא בכתובת http://www.businesswire.com/cgi-bin/mmg.cgi?eid=6823993&lang=en
תוכן הודעה זו בשפת המקור מהווה את הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. תרגומים מסופקים למטרות נוחיות בלבד ויש להצליבם מול המסמך בשפת המקור, המהווה את הגרסה היחידה של טקסט זה שהינה בעלת תוקף משפטי.
פרטי קשר
חברת Biogen Idec
קשרי עיתונות:
קייט ווייס, +1 781-464-3260
או
קשרי משקיעים:
קיה חלגפור, +1 781-464-2442
או
חברת Abbott
קשרי עיתונות:
רייקל פאוארס, +1 847-935-6563
או
קשרי משקיעים:
לארי פיפו, +1 847-935-6722

המקור: חברת Biogen Idec