הפצת ידיעות עסקיות ברחבי העולם
שירות של
מ.ג.מ. פרסומים בינלאומיים בע"מ
נציגים של BusinessWire
BioTime

Cell Cure Neurosciences, חברה בת של BioTime, זכתה במענק של 1.5 מיליון דולרים מלשכת המדען הראשי של ישראל

16/5/2013 12:00
אלמידה, קליפורניה וירושלים--(BUSINESS WIRE)-- חברת BioTime והחברה הבת שלה Cell Cure Neurosciences הודיעו היום כי Cell Cure Neurosciences זכתה במענק של 5.34 מיליון שקלים, שווה ערך לכ-1.5 מיליון דולרים, לשנת 2013 מלשכת המדען הראשי של ישראל (Office of the Chief Scientist), על מנת לסייע במימון הפיתוח של OpRegen®, מוצר תרופתי שמבוסס על תאים, אותו מפתחת Cell Cure Neurosciences לטיפול בניוון מקולרי הקשור לגיל. בחברת Cell Cure Neurosciences מתכוונים להשלים את הניסויים הקדם-קליניים במסגרת הפיתוח של OpRegen® ולהגיש בקשה להתחלת ניסויים בבני אדם בשנת 2014.

"אנו מודים ללשכת המדען הראשי של ישראל על התמיכה המתמשכת במחקר של תאי גזע ועל כך שהם לוקחים חלק בקידום היישום החדש והחשוב של הרפואה המשחזרת  (Regenerative Medicine)" אמר ד"ר צ'רלס אירווינג, מנכ"ל Cell Cure Neurosciences. "הצורה של הניוון המקולרי היבש הקשור לגיל היא אחת ממחלות הזיקנה הנפוצות ביותר ועל פי ההערכות היא פוגעת ביותר מ-7.3 מיליון בני אדם בארצות הברית לבדה. אנו צופים כי התרופה OpRegen® תשפר מאוד את איכות החיים של בני דור הבייבי-בום המזדקנים במדינות מתועשות רבות, ומשום כך מדובר בהשקעה אסטרטגית עבור העולם כולו".

"אני מצטרף לתודות שהביע ד"ר אירווינג ללשכת המדען הראשי על התמיכה הנדיבה בקידום הביולוגיה של תאי הגזע לשלב הקליני. אנו גאים בכך שההחלטה של לשכת המדען הראשי משקפת גם את המצוינות המדעית של החברה בתחום של תאי הגזע, וגם את הפוטנציאל של המוצר לטיפול בצורה של הניוון המקולרי היבש הקשור לגיל" אמר פרופסור בנימין ראובינוף, המנהל המדעי הראשי של Cell Cure Neurosciences, מנהל מחלקת נשים ויולדות ויו"ר הקתדרה לחקר תאי גזע עובריים אנושיים במרכז הרפואי הדסה שבירושלים.

לשכת המדען הראשי כבר זיכתה בעבר את Cell Cure Neurosciences במענקים. חברת Cell Cure Neurosciences תשלם ללשכת המדען הראשי תמלוגים בשיעור של 3.5 אחוזים על ההכנסות מ- OpRegen® עד שסך כל התמלוגים יגיע לשיעור של 100 אחוזים מסכום המענק בתוספת ריבית לפי שער הליבור. בעבר גייסו Cell Cure Neurosciences וחברות בנות נוספות של BioTime הון, זכו במענקים, וצברו הכנסות בנפרד מ-BioTime, על מנת לסייע במימון פעילותן; אנו צופים כי Cell Cure Neurosciences תוסיף לקדם אסטרטגיות מימון כאלה גם בעתיד.

אודות חברת Cell Cure Neurosciences

חברת Cell Cure Neurosciences הוקמה בשנת 2005 כחברה בת של ES Cell International Pte. Ltd. (ESI), שהיא כיום חברה בת של חברת BioTime (NYSE MKT: BTX). חברת Cell Cure Neurosciences ממוקמת בירושלים, בקמפוס של בית החולים האוניברסיטאי הדסה. המשימה של חברת Cell Cure היא להפוך לספקית מובילה של תרופות שמבוססות על תאים אנושיים לטיפול במחלות ניווניות ברשתית העין ובעצבים. הפלטפורמה הטכנולוגית של החברה מבוססת על ייצור של מוצרים תאיים מגוונים שמקורם בתאי גזע עובריים אנושיים ברמה קלינית (GMP). התוכניות הנוכחיות שלה כוללות פיתוח של תאים לטיפול בניוון מקולרי, מחלת פרקינסון, וכן תאים שעשויים לשמש לטיפול בטרשת נפוצה. בעלי המניות העיקריים של Cell Cure כוללים את חברת BioTime, חברת הדסית ביו החזקות (הבורסה לניירות ערך בתל אביב: HDST) וחברת טבע תעשיות פרמצבטיות (NYSE: TEVA). מידע נוסף על Cell Cure אפשר למצוא באתר האינטרנט שבכתובת www.cellcureneurosciences.com.

אודות חברת BioTime

BioTime, שמשרדיה הראשיים שוכנים באלמידה, קליפורניה, היא חברת ביו-טכנולוגיה שמתמקדת ברפואה משחזרת (Regenerative Medicine) ובמוצרים להרחבת נפח הפלזמה בדם (Blood plasma volume expanders). את הפלטפורמה רחבת ההיקף של טכנולוגיות לתאי גזע מרחיבות חברות בת שמתמקדות בתחומי יישום ספציפיים. חברת BioTime מפתחת ומשווקת מוצרים לחוקרים בתחום של תאי גזע ורפואה משחזרת ובכלל זה מגוון רחב של סדרות תאים קנייניות PureStem™, הידרו-ג'ל HyStem®, מדיה של תרביות וערכות דיפרנציאציה. BioTime מפתחת את Renevia™ (לשעבר HyStem®-Rx) - מטריצה של תאים תואמים ביולוגית וברי השתלה, על בסיס hyaluronan ו-collagen, לאספקת תאים ליישומים קליניים בבני אדם. אסטרטגיית הפיתוח של המוצרים התרופתיים של BioTime מבוססת על חברות בת שמתמקדות במערכות אורגניות ספציפיות ובמחלוקת הקשורות אליהן, תוך התמקדות במחלות שמציבות צורך רפואי גבוה שעדיין לא נמצא לו מענה. החברה הבת Cell Cure Neurosciences, שרוב מניותיה נמצאות בבעלות BioTime, מפתחת תרופות שנגזרות מתאי גזע לטיפול במחלות ניווניות של הרשתית והעצבים. החברה הבת OrthoCyte Corporation של BioTime מפתחת יישומים תרופתיים של תאי גזע לטיפול במחלות אורטופדיות ופציעות. חברה בת נוספת, OncoCyte Corporation, מתמקדת ביישומים אבחוניים ותרופתיים של טכנולוגיות תאי גזע לסרטן, ובכלל זה מוצר האבחון PanC-Dx™ שנמצא כעת בפיתוח לגילוי סרטן בדגימות דם. חברת ReCyte Therapeutics מפתחת יישומים לטכנולוגיה הקניינית של תאי גזע פלוריפוטנטים מושרים של BioTime להפיכת תהליך ההזדקנות של תאים אנושיים לטיפול במחלות של לב, כלי דם ותאי דם. החברה הבת LifeMap Sciences של BioTime משווקת את GeneCards®, מסד הנתונים המוביל של גנים אנושיים, במסגרת חבילה משולבת של מסד נתונים להשלמה של GeneCards®, אשר כוללת גם את מסד הנתונים LifeMap Discovery™ לפיתוח עוברי, מחקר של תאי גזע ורפואה משחזרת, וכן את MalaCards, מסד נתונים למחלות של בני אדם. חברת LifeMap Sciences משווקת גם את מוצרי המחקר של BioTime ואת PanDaTox, מסד נתונים חדשני, שפיתוחו הושלם לא מכבר וניתן לחפש בו מידע שיסייע לגלות סוגי אנטיביוטיקה חדשים ומוצרים שמסייעים לביו-טכנולוגיה. Asterias Biotherapeutics היא חברה בת חדשה שמשמשת לרכישת הנכסים של תאי גזע של Geron Corporation, ובכלל זה פטנטים וקניין רוחני נוסף, חומרים ביולוגיים, ראגנטים וציוד לפיתוח של מוצרים תרופתיים חדשים לרפואה משחזרת. המוצר המוביל של BioTime, Hextend®, מיועד להרחבת נפח הפלזמה בדם. הוא מיוצר ומשווק בארצות הברית על ידי חברת Hospira ובדרום קוריאה על ידי חברת CJ CheilJedang Corporation, על פי הסכמי רישוי בלעדיים. מידע נוסף אודות BioTime אפשר למצוא באתר האינטרנט שכתובתו www.biotimeinc.com.

הצהרות ביחס לעתיד

הצהרות שמתייחסות לתוצאות עתידיות, כספיות ו/או תפעוליות, גידול עתידי בהיקף המחקר, הטכנולוגיה והפיתוח הקליני, הזדמנויות פוטנציאליות ל- BioTimeולחברות הבת, וכן הצהרות אחרות של הנהלת החברה ביחס לציפיות לעתיד, הערכות, יעדים, תוכניות או סיכויים, מוגדרות כ-"הצהרות ביחס לעתיד". מלבד זאת, לכל הצהרה שאינה מתייחסת לעובדה היסטורית (ובכלל זה, בין השאר, הצהרות שמכילות ביטויים דוגמת "יהיה", "מאמין", "מתכוון", "מצפה", "צופה" או "מעריך") יש להתייחס כאל הצהרה ביחס לעתיד. הצהרות ביחס לעתיד כרוכות, מטבע הדברים, בסיכונים ובחוסר ודאות, ובכלל זה, בין השאר, סיכונים שכרוכים בפיתוח ו/או מסחור של מוצרים פוטנציאליים, חוסר ודאות ביחס לתוצאות של ניסויים קליניים או אישורים של הרשויות, צורך במימון עתידי ויכולת להשיגו וכן שמירה על זכויות בקניין רוחני. התוצאות בפועל עשויות להיות שונות באופן משמעותי מאלה שנצפו בהצהרות ביחס לעתיד וכאשר שוקלים אותן יש לקחת בחשבון את הגורמים הרבים לחוסר ודאות אשר משפיעים על פעילותן של חברת BioTime וחברות הבת, ובמיוחד את אלה שצוינו בהערות ובאזהרות המופיעות בדוחות שמגישה החברה לרשות לניירות ערך של ארצות הברית (Securities and Exchange Commission). לחברה אין כל כוונה, והיא אינה מקבלת על עצמה שום חבות, לעדכן את ההצהרות ביחס לעתיד.

לקבלת עדכונים שוטפים מחברת BioTime אפשר ללחוץ על הקישור הבא כדי להצטרף לרשימת הדיוור שלנו: http://phx.corporate-ir.net/phoenix.zhtml?c=83805&p=irol-alerts

המקור: חברת BioTime
תוכן הודעה זו בשפת המקור מהווה את הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. תרגומים מסופקים למטרות נוחיות בלבד ויש להצליבם מול המסמך בשפת המקור, המהווה את הגרסה היחידה של טקסט זה שהינה בעלת תוקף משפטי.
פרטי קשר
חברת BioTime
ג'ודית סגל, 510-521-3390 שלוחה 301
jsegall@biotimemail.com